Toitumisteraapia

Tere tulemast ajakiri Toitumisteraapia veebikeskkonda! 

Ajakiri Toitumisteraapia ilmub alates aastast 2011. Aastal 2020 uuendame enamuse varasemaid artikleid ning avame veebikeskkonna nii päris uute kui uuendatud artiklitega septembrikuus. Endine ajakirja koduleht www.toitumisteraapia.ee suletakse. Paberkandjal ilmunud ajakirja numbrid on saadaval seni, kuni neid jätkub.

Veebikeskkonnas on enamus toitumiseteemalisi artikleid  tasuta. Ligipääs nõudlikumale lugejale, eeskätt eriala spetsialistile mõeldud süvendatud teemakäsitlusega artiklitele on aga tasuline.  

Põhjalikumat teemakäsitlust eelistavatele lugejatele pakume kahte erinevat lugejapaketti:

  • 1 kuu hinnaga 3 eurot
  • 6 kuud hinnaga 10 eurot

Täpsem info artiklite juures. Head lugemist!

Hiljutised lisatud artiklid

Tervisliku haigusi ennetava toitumise soovitused

Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni (ETTA) toitumisjuhised baseeruvad kehtivatel Põhjamaade ja Eesti toitumissoovitustel (ETS), kuid kuid võtavad arvesse ka ka tervisliku toitumise ja toitumise kvaliteedi hindamise skaalade kõrgeimaid skoore, kuid soovitame suuremas koguses köögi- ja kaunvilju ning lisaks igapäevaselt idandeid, rohelist lehtköögivilja, sh maitsetaimi. Kõik meie soovitused toetuvad tõenduspõhistele allikatele. Nende järgi toitudes on menüü tasakaalus ja tervislik, kontrollitud NutriData toitumisprogrammiga. Juhised on mõeldud segatoidulisele tervele inimesele, aga sobivad ka taimetoitlasele.

Loe edasi

Ohtlikud transrasvad

Rasv on tervise jaoks väga oluline komponent, kuid sageli puuduvad meil piisavad teadmised sellest, milliseid rasvu, missugustes kogustes tarbida ning milliseid mitte. Ammu on teada, et transrasvad on tervisele ohtlikud. Õnneks on transrasvade sisaldust Eestis müüdavates toodetes tugevalt vähendatud, vaid väga vähesed tooted (kõige enam kondiitritooted) sisaldavad neid.

Loe edasi

Meie toitumisterapeutide toitumissoovitused

Toome üldised toitumisjuhised, mis põhinevad nii uutel Põhjamaade ja Eesti toidusoovitustel kui ka Vahemeredieedi kohta tehtud teadusuuringutel. Neid juhiseid järgides on menüü tervislik ja toitainete mõttes tasakaalus.

Loe edasi

Igapäevase menüü rikastamine taimetoiduga

Eestlaste igapäevane menüü on taimetoiduvaene. Anname mõned lihtsad näited selle kohta, kuidas oma igapäevast menüüd taimetoiduga rikastada. Siit leiad mõned hommiku-, lõuna- ja õhtusöökide retseptid, samuti ideesid vahepaladeks.

Loe edasi

Tervisliku toitumise põhitõed

Meie tervisliku toitumise põhitõed baseeruvad Põhjamaade ja Eesti uutel toitumissoovitustel ning on täiskasvanute ja laste jaoks sarnased. Toituma peab regulaarselt, sh 3 põhitoidukorda ja 2-3 vahepala päevas. Lisaks peab tarbima igapäevaselt rohkesti värsket, mitte liialdama suhkru ja süsivesikuterikka toiduga, tasakaalustama menüüs rasvad ning joogiks kasutama puhast vett. Loe täpsemaid soovitusi, klikkides “loe edasi”.

Loe edasi

Toiduainete toitainetesisaldused

Erinevate toiduainete toitainelised koostised 100 g kohta Nutridata andmebaasi alusel (kui ei ole viidatud teisiti), liiga väikeseid sisaldusi pole märgitud. Rikkalikuks toitaine allikaks peetakse Eesti Toitumissoovitustes toiduainet, mille 100 grammis sisalduv kogus katab vähemalt 20% täiskasvanud meeste ja naiste keskmisest päevasest vajadusest.
Heaks toitaine allikaks peetakse Eesti Toitumissoovitustes toiduainet, mille 100 grammis sisalduv kogus katab vähemalt 10-20% täiskasvanud meeste ja naiste keskmisest päevasest vajadusest.

Loe edasi