Tervise toetamine toiduga
Hiljutised lisatud artiklid
Luude hõrenemise vastu toidu ja mineraalainetega
Luu on elav kude, mis laguneb ja mida ehitatakse üles jätkuvalt kogu inimese elu jooksul. Osteoporoos tekib siis, kui lagunemisprotsessid saavad ehitusprotsessidega võrreldes ülekaalu. Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole niisuguse olukorra põhjuseks ainuüksi toiduga saadava kaltsiumi vähesus.
Loe edasiNaha terviseks ja iluks vajalikud toitained
Nahk, üks sidekoe alaliike, on keha suurim organ. Nahk toimib barjäärina sisemise ja välise keskkonna vahel, kaitstes keha mehhaaniliste vigastuste, kahjulike ainete ja mikroorganismide, külma ja kuuma ning päikesevalguse eest. Naha rakkudes toimub pidev ainevahetus. Nahk osaleb vee ja mineraalainete, valkude, süsivesikute ja rasvade, hormoonide, ensüümide ja vitamiinide ainevahetuses.
Loe edasiPsoriaas ja toitumine
Psoriaas on üpris levinud nahaprobleem, ülemaailmselt kannatab selle all 1-3% elanikkonnast. Sagedamini haaratud piirkonnad on peanahk, põlveõndlad ja jalatallad. Lööve on teravalt piirdunud, punetav ja ketendav, sageli valutav ja sügelev.
Loe edasiFunktsionaalne vaatenurk toitumisele
Funktsionaalse toitumise kontseptsiooni arendas Funktsionaalse Meditsiini Instituudis (USA) eelmise sajandi üheksakümnendatel välja Jeffrey Bland. Keskne idee seisneb selles, et keha erinevad süsteemid ehk alamsüsteemid on seotud ja üksteisest sõltuvuses. Ning tasakaalu häirumine ühes alamsüsteemis võib mõjutada kogu keha kui üldise süsteemi tasakaalu ja takistada organismi funktsioneerimist.
Loe edasiMaksa kaitsvad ja maksa funktsiooni toetavad taimed ja viljad
Maksahaigused on levinud probleemiks. Vaatamata moodsa meditsiini edusammudele pole veel leitud väga head ravi maksa funktsiooni toetamiseks, maksa kaitseks või maksarakkude taastootmise võimendamiseks. Teadusel on õnnestunud näidata, et loodustooted võivad maksa tööd toetada, ning et nende kasulikud omadused tulenevad neis leiduvatest fütotoitainetest.
Loe edasiInsuliinresistentsus – kui hädavajalik hormoon ei pääse kehas enam löögile
Inimese toitumine on sõltunud loodusest ja selle rütmidest, kuid praeguseks oleme saavutanud õndsusseisundi, kus saame väga vähese füüsilise vaevaga endale suurel hulgal toitu hankida. Kahjuks aga oleme selle tagajärjel silmitsi süveneva ülekaalulisuse ning sellest tulenevate terviseprobleemidega. Insuliinresistentsus on seisund, mis on seotud II tüüpi diabeediga.
Loe edasiMõtteid söömishäiretest
Ainuüksi USA-s kannatab söömishäirete all 30 miljonit inimest ning iga 62 minuti järel sureb seal inimene söömishäire tagajärjel. Söömishäired on psühhiaatriliste häirete seas kõige suurema suremusmääraga. Tegemist on kurva statistikaga ning kindlasti on vaja küsida, mis põhjustab tänapäeval haigestumise kasvu.
Loe edasiKeha keskarvuti eest tuleb hoolt kanda!
Närvisüsteem, mille hulka kuulub ka aju, on kui juhtmevõrgustik, mille kaudu liigub infomatsioon keha erinevate osade vahel. Samamoodi nagu iga keerulise tehnilise seadme – näiteks arvuti puhul, võib ka närvisüsteemi töös miski rikki minna ja häireid esineda. Vaatleme üldiseid toitumispõhimõtteid, mis aitavad aju ja kogu närvisüsteemi edukat toimimist tagada.
Loe edasiVaimne tervis ja toitumine
Paljud inimesed kardavad oma vaimse tervise pärast, kuigi enamasti püütakse seda teiste (ja vahel ka iseenda) eest varjata. Meeleolu- ja ärevushäired ning mäluga seotud probleemid on aga paraku üsna levinud. Kas inimesel on võimalik ise oma vaimse tervise tugevdamiseks midagi võtta? Jagamegi teiega mõningaid lähenemisi, mida loodus- ja toitumisravi spetsialistid vaimse tervise toetamiseks kasutavad.
Loe edasiSeleen ja teatud vererõhuravimid mõjutavad koroonaviirusnakkuse kulgu
Seleen on oluline antioksüdant ja on leitud, et selle puuduse korral võivad näiteks leebed ja suhteliselt healoomulised gripiviirused väga patogeenseteks muutuda. Seleenipuudus võib nii meie kaasasündinud kui omandatud immuunsust mõjutada. On näiteks selgunud, et seleenist võib abi olla HIV, A-gripi ja ka Ebola viirusnakkuse korral.
Loe edasiKuidas süüa viiruste perioodil
Näeme, kuidas inimesed otsivad immuunsuse tugevdamiseks abi supertoitude või erinevate tablettide manustamisest, kuid tegelikult pole olemas ühtegi supertoitu või vitamiini, mis aitaks üksinda kaitsta viiruste eest. Tervena püsimiseks on oluline terviklik lähenemine toitumisele.
Loe edasiToidu- ja toitained, mille tarbimine mõjutab immuunsust
Parim kaitse (viirus)infektsioonide ärahoidmiseks on küll hügieen, aga haigustele vastuvõtlikkus sõltub teatud määral ka toitainetest, mida toiduga saame. Kahjuks pole olemas ühtegi imetoitu, mille tarbimine meid tervena hoiaks. Küll aga seonduvad paljud toitained immuunsüsteemi normaalse funktsioneerimisega. Immuunsüsteemi optimaalne toimimine kaitseb meid haiguste eest ning aitab nendega paremini toime tulla.
Loe edasi