Keha puhastumine

Hiljutised lisatud artiklid

Paastumise kasud ja kahjud

Räägitakse, et paastumine mõjub kehale hästi. Kui mõtleme paastu all toidukoguste mõõdukat piiramist ja toidukaloraaži vähendamist, siis võib seda käsitleda kui liigsöömise vältimist, mis annab tõepoolest häid tulemusi.

Loe edasi

Mida arvata järgmistest puhastuskuuridest: vahtrasiirupidieet, aktiivsöega puhastus ja „Teatox“-kuur

Üsna sageli kuulen inimesi rääkivat, et enesetunne pole kuigi hea ja kehakaal on üle normi, ning et nüüd aitavad vaid paastud või veepäevad või muud puhastuskuurid. See tundub paljudele lihtsa ja efektiivse lahendusena nende terviseprobleemidele. Vaatlen mõningaid Eestis pakutavaid organismi puhastamise võimalusi, püüdes nende positiivseid ja negatiivseid külgi esile tuua.

Loe edasi

Endokriinsüsteemi kahjustavad kemikaalid

Kantuna murest kemikaalide kahjulikest mõjude üle inimestele ja loodusele avaldasid Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Keskkonnaprogramm (UNEP) ja Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) 2013. aastal rahvusvaheliste ekspertide ühistööna valminud raporti „State of the Science of Endocrine Disrupting Chemicals 2012“. See annab teadusliku hinnangu endokriinsüsteemi kahjustavate kemikaalidega seotud olukorrale, mis ka praeguseks pole märgatavalt muutunud. Refereerime lühidalt selle kokkuvõtet „Summary for Decision-Makers“.

Loe edasi

Väsimus ja kevadväsimus

Minu kui toitumisspetsialisti jaoks on väsimus märk toitainetepuudusest või mingist tasakaalutusest kehas. Kogemus näitab, et menüüd tervislikuks, toitaineterikkaks ning tasakaalustatuks muutes kaovad nii energiapuudus, väsimus kui meeleolumuutused.

Loe edasi

Aedseller ja selle mõju tervisele

Sellerimahla joomine muutus populaarseks pärast seda, kui Anthony William ehk „Meditsiinimeedium“ soovitas juua igal hommikul tühja kõhuga 16 untsi ehk 473 ml varssellerimahla. Tema sõnul vähendab see põletikku, langetab kaalu, parandab seedimist, vähendab puhitusi ning aitab ka ekseemi, psoriaasi jm tervisehädade vastu. Siinkohal tuleks mainida, et Anthony Williamil puudub ametlik meditsiiniline haridus.

Loe edasi

Mida tähendab keha puhastumine? Kas on olemas puhastavaid dieete?

Meie organism puhastub eeskätt läbi igapäevase roojamise ja urineerimise. Väljaheidetega eemaldatakse kehast seedimise jääkproduktid, lisaks sellele ka maksast sapiga soolestikku eritatud kehale mittevajalik ja mürgine. Uriiniga eritatakse kõik üleliigne, mis verest neerudega välja filtreeritakse. Jääkide väljutamisega kaitseme oma keha saastumise eest.

Loe edasi