Keha puhastumine

Hiljutised lisatud artiklid

Saponiinid – raviomadustega pindaktiivsed ained

Esimene saponiin eraldati 1811. a. harilikust seebilillest. Saponiine kirjeldas põhjalikumalt Ludwig Kofler oma 1927. aastal ilmunud raamatus “Die Saponine”. Need on taimedes leiduvad pindaktiivsed ained, mis võivad moodustada seebise vahu isegi väikeses kontsentratsioonis. Oma nime on nad saanudki ladinakeelsest sõnast ”sapo”, mis tähendab seepi. Saponiinid on glükosiidid, mille koostises on polütsükliline aglükoon, mida nimetatakse sapogeniiniks.

Loe edasi

Kas tervislikud toiduained on alati täiesti ohutud?

Kui me ei töötle toitu nõuetekohaselt või tarbime teatud toiduaineid liiga palju, võivad neis sisalduvad mürkained tervist ohustada – näiteks toidumürgituse põhjustada. Kui aga räägime pikaajalisematest toimetest, siis võivad ka tervislike toiduainete mõned komponendid olla suurtes kogustes kantserogeensed või mutageensed või pärssida ensüümisüsteeme jne.

Loe edasi

Hetkel populaarne Meditsiinimeediumi detoksidieet (sellerimahladieet) – kas tervise allikas või ohtlik katse oma tervisega?

Kindlasti on paljud kuulnud sellerimahladieedist, mis väidetavalt puhastab organismi ning aitab erinevate tervisehädade korral. See dieet on tuntud ka Meditsiinimeediumi dieedina. Kõigepealt soovitatakse menüüst välistada gluteen (teravili ja jahutooted), piimatooted, suhkur ja rasvad. Meditsiinimeediumi puhastusdieet keskendub toortoidule, tuues menüüsse rohkelt puu- ja köögivilju.

See sisu on nähtav ainult liitunud kasutajatele.
Logi sisse Liitu
Loe edasi

Saun detoksifikatsiooni soodustajana

Võib tunduda, et eestlastele kui põlisele saunarahvale polegi mõtet sauna tervislikkusest rääkida – selle puhastavat toimet võetakse tõestamist mittevajava tõena. Samas võib olla huvitav lugeda, mida nende piirkondade detoksifikatsioonispetsialistid saunast kirjutavad, kus sauna kasutamine ei ole iseenesestmõistetav, ning kuidas selle tervislikkust põhjendavad. Paljuski meile tuttav jutt, aga ei tee paha üle korrata.

See sisu on nähtav ainult liitunud kasutajatele.
Logi sisse Liitu
Loe edasi

Plastist toidupakendid, pudelid ja säilitamisnõud

Plastmassist ehk plastist toidupakendid, pudelid ja säilitamisnõud on praktilised ja mugavad, kuid mitmes mõttes problemaatilised. Lisaks sellele, et plastijäägid keskkonda saastavad, võib plastpakenditest toiduainetesse kahjulikke kemikaale sattuda, eeskätt nende mittesihipärasel kasutamisel.

See sisu on nähtav ainult liitunud kasutajatele.
Logi sisse Liitu
Loe edasi

Paastumise kasud ja kahjud

Räägitakse, et paastumine mõjub kehale hästi. Kui mõtleme paastu all toidukoguste mõõdukat piiramist ja toidukaloraaži vähendamist, siis võib seda käsitleda kui liigsöömise vältimist, mis annab tõepoolest häid tulemusi.

Loe edasi

Mida arvata järgmistest puhastuskuuridest: vahtrasiirupidieet, aktiivsöega puhastus ja „Teatox“-kuur

Üsna sageli kuulen inimesi rääkivat, et enesetunne pole kuigi hea ja kehakaal on üle normi, ning et nüüd aitavad vaid paastud või veepäevad või muud puhastuskuurid. See tundub paljudele lihtsa ja efektiivse lahendusena nende terviseprobleemidele. Vaatlen mõningaid Eestis pakutavaid organismi puhastamise võimalusi, püüdes nende positiivseid ja negatiivseid külgi esile tuua.

Loe edasi

Endokriinsüsteemi kahjustavad kemikaalid

Kantuna murest kemikaalide kahjulikest mõjude üle inimestele ja loodusele avaldasid Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni Keskkonnaprogramm (UNEP) ja Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) 2013. aastal rahvusvaheliste ekspertide ühistööna valminud raporti „State of the Science of Endocrine Disrupting Chemicals 2012“. See annab teadusliku hinnangu endokriinsüsteemi kahjustavate kemikaalidega seotud olukorrale, mis ka praeguseks pole märgatavalt muutunud. Refereerime lühidalt selle kokkuvõtet „Summary for Decision-Makers“.

Loe edasi

Väsimus ja kevadväsimus

Minu kui toitumisspetsialisti jaoks on väsimus märk toitainetepuudusest või mingist tasakaalutusest kehas. Kogemus näitab, et menüüd tervislikuks, toitaineterikkaks ning tasakaalustatuks muutes kaovad nii energiapuudus, väsimus kui meeleolumuutused.

Loe edasi

Aedseller ja selle mõju tervisele

Sellerimahla joomine muutus populaarseks pärast seda, kui Anthony William ehk „Meditsiinimeedium“ soovitas juua igal hommikul tühja kõhuga 16 untsi ehk 473 ml varssellerimahla. Tema sõnul vähendab see põletikku, langetab kaalu, parandab seedimist, vähendab puhitusi ning aitab ka ekseemi, psoriaasi jm tervisehädade vastu. Siinkohal tuleks mainida, et Anthony Williamil puudub ametlik meditsiiniline haridus.

Loe edasi

Mida tähendab keha puhastumine? Kas on olemas puhastavaid dieete?

Meie organism puhastub eeskätt läbi igapäevase roojamise ja urineerimise. Väljaheidetega eemaldatakse kehast seedimise jääkproduktid, lisaks sellele ka maksast sapiga soolestikku eritatud kehale mittevajalik ja mürgine. Uriiniga eritatakse kõik üleliigne, mis verest neerudega välja filtreeritakse. Jääkide väljutamisega kaitseme oma keha saastumise eest.

Loe edasi