Mänguterapeudi õpe

Alates 2024. aasta suvest ei koolita Tervisekool enam mänguterapeute. Mänguterapeudiks saab õppida Eesti Mänguteraapia Akadeemias, lisainfo www.manguteraapia.ee.

Mänguteraapia on teraapiasuund, mis on mõeldud just lastega tegelemiseks (3- kuni 16-aastased). Mänguteraapiast on abi näiteks kolimisest tingitud häiritud elustiili, õnnetusjuhtumite, haiguse, füüsilise puude, pereprobleemide, väärkohtlemise või hooletussejätmise puhul. Mänguterapeutiline lähenemine võib olla kasulik ka lastele, kellel on pidevad probleemid koolis, kodus või teistes eluvaldkondades. Mänguterapeudi tööriistakasti kuulub palju erinavaid tööriistu – kasutatakse liiva, savi jt voolimismasse, käpiknukke, värve, looduses leiduvaid materjale, muusikainstrumente, loovat visualiseerimist, biblioteraapia elemente, maske jne.

Sirli Kivisaar on mitmeid aastaid viinud läbi suhtlemistreeninguid Annely Sootsi Koolituses ja Tervisekoolis. Tema huvi erinevate suhtlemisteooriate ja inimestega töö vastu sai alguse juba Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd õppides.

Praeguseks on ta ennast pidevalt täiendanud nii välismaal kui ka kodumaal ning lisaks vägivallatu suhtlemise süvendatud õppimisele on ta lõpetanud OÜ Terviklik Mina koolituse hüpnoterapeudina. 2013.a. lõpetas Sirli mänguterapeudi kursuse ning on lõpetamisejärgselt tegutsenud mitu aastat mänguterapeudina. Tema täiendõpe on hõlmanud pereteraapiat ja mänguteraapiat, kehateraapiatest on ta õppinud hingamisravi ja refleksoloogiat, ta on läbinud mitmeid kursusi suhtlemise, psühho- neuroimmunoloogia ja psühholoogia alal. On tegelnud nii rasedate, laste kui ka täiskasvanute koolitamise ja teraapiaga. Sirli on osalenud kõikidel Emma Baxteri poolt läbi viidud kursustel Tervisekoolis ning tegelnud lasterühmadega erinevates lasteasutustes. Ta on MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutajaliige ja juhatuse esimees ning Eesti Mänguteraapia Akadeemia looja ja juht.

www.manguteraapia.ee