Koolitajad

Õppetööd viivad läbi eriala spetsialistid/koolitajad. Koolis toimub pidev koolitajate koolitamine.

Koolitajad toitumisnõustaja ja -terapeudi õppes

Annely Soots (CV) – Annely Sootsi Koolitus OÜ tegevjuht ja Tervisekooli direktor, lõpetanud  Tartu Ülikooli arstiteaduskonna (1982) ja psühholoogia instituudi (1992). Annely oli 17 aastat Tartu Meditsiinikooli õendusõpetaja, kuni hakkas pakkuma õenduskoolitusi läbi Tervisekooli. Õenduskoolitused asendusid toitumisalaste koolitustega ning alates 2007. aastast on Tervisekoolis tegutsenud tervisliku toitumise teemal. Lisaks Tervisekooli juhtimisele on tegeleb Annely igapäevaselt funktsionaalse toitumise terapeudi ja koolitajana. Annely on toitumisteraapia pioneer Eestis..→

Annely poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: tervislik tasakaalustatud toitumine, toitumisnõustamise alused, toitumisteraapia, haigused ja haigustepuhune toitumine, psühholoogia ja psühhoteraapia, suhtlemispsühholoogia, nõustamise alused, anatoomia-füsioloogia ja biokeemia alused, seedimise biokeemia, kutse-eetika, ettevõtluse alused.

Sirli Kivisaar (CV)– Sirli on omandanud kõrghariduse sotsiaaltöö erialal (Tartu Ülikool, 2007) ning täiendanud end mitmete täiendkoolitustega. Sirli on väljaõppinud mänguterapeut ja funktisonaalse toitumise terapeut, kes tänaseks on keskendunud koolitajatööle, mis on olnud viimased 25 aastat tema peamiseks ametiks.

Sirli poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: mänguteraapia, psühhoteraapia, suhtlemispsühholoogia, nõustamise alused, tervislik tasakaalustatud toitumine, toitumisnõustamise alused, toitumisteraapia.

Pille Javed (CV) – Pille on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna (1991), spetsialiseerunud ja töötanud aastaid rahvatervise valdkonnas ning aastatel 2007-2017 töötanud õppejõuna Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. 2019. aastal lõpetas Tervisekoolis toitumisteraapia väljaõppe ning õpib edasi funktsionaalse toitumise terapeudiks. Pille põhitöö on toitumisnõustajate ja -terapeutide koolitamine Tervisekoolis.

Pille poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: vaimse tervise edendamine toitumisega, südame-veresoonkonna probleemid, diabeet ja toitumine, toitumisnõustamise praktika, eaka toitumine, taimetoitlus, toitumisteraapia haiguste puhul, haigusõpetus.

Triin Muiste (CV) – Triin on magistrikraadiga (Tartu Ülikool, 2010) toitumisterapeut (Tervisekool, 2018) ja kokk (tase 4, 2019), kes tegeleb igapäevaselt oma ettevõttes Triinu Toidumaailm OÜ. Lisaks ettevõtlusele on Triin MTÜ Meelte kooli eestvedaja, lasteaia- ja koolikokkade koolitaja ning Tervisekooli põhikoolitaja.

Triinu poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: tervislik tasakaalustatud toitumine ja toitumisnõustamise alused, toidu valmistamine, ettevõtluse alused, toiduhügieen ja töötubade läbiviimine.

Mari-Liis Väli (CV) – Mari-Liis on Tartu Ülikooli Rahvatervishoiu magistrant, pereõde (Tallinna Tervishoiu kõrgkool, 2022) ning toitumisterapeut (Tervisekool, 2020). Oma teadmisi annab Mari-Liis edasi olles FoodTherapy OÜ ja Tervisekooli koolitaja.

Mari-Liisi poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: toitumisnõustamise alused, menüü koostamine, kaalunõustamine, tervislik liikumine.

Eliisa Lukk (CV) – Eliisa on omandanud Tartu Ülikooli molekulaarbioloogia magistrikraadi (2007) ning jätkab Tartu Ülikooli biomeditsiinitehnoloogia doktorandina. 2018. aastal lõpetas Eliisa Tervisekoolis funktsionaalse toitumise terapeudi eriala ning tegutseb igapäevaselt Via Naturale OÜ tegevjuhina.

Eliisa poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: haiguspuhune toitumine ja toitumisteraapia, biokeemia.

Külli Holsting (CV) – Külli Holsting on kõrghariduse (Tallinna Ülikool, 2004) ja kutsetunnistusega toitumisterapeut (Tartu Tervishoiu Kõrgkool, 2018; toitumisterapeut tase 6, 2018), kelle põhitööks on olla LTKH Pelgulinna Sünnitusmaja raseduskeskuse toitumisnõustaja.

Külli poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: raseda ja imetava ema toitumine.

Reet Saia (CV) – Reet on lõpetanud velskri (Tartu Meditsiinikool, 1981) ja õe (Tartu Tervishoiu Kõrgkool, 2006) erialad, kuid pärast funktsionaalse toitumise nõustaja õppe lõpetamist Tervisekoolis (2017) tegutseb Reet igapäevaselt toitumisnõustaja ja koolitajana.

Reeda poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: esmaabi.

Jelena Karjagina (CV) – Jelena on proviisor (Tartu Ülikool, 1996) ja toitumisterapeut (Tervisekool, 2018).

Jelena poolt õpetatavad ained Tervisekoolis: toidulisandid.

Koolitajad mänguterapeudi õppes

Mänguteraapia kursust viivad läbi mänguterapeudid ja psühhoterapeudid ning sotsiaaltöötajad. Peaaegu pool õppest on praktiline harjutamine, mida juhendavad sama eriala praktikud. Kodune iseseisev praktika juhendamine toimub supervisiooni vormis. Lisaks Emmale ja Sirlile annavad loenguid ka külalislektorid.

Emma Moat (Inglismaa)
Kursuse põhilektor Emma Moat on õpetaja haridusega mänguterapeut, kes on lastega töötanud koolides, kodudes ja mitmetel koolitusseminaridel. Emma koduleheküljega saab tutvuda siin.

Sirli Kivisaar (Eesti)
Koolituse teine põhilektor Sirli Kivisaar on suhtlemistreener ning psühhoterapeut. Ta on läbi viinud koolitusi nii lastele kui ka täiskasvanutele ning juhtinud riskirühma laste tugigruppe. Vaata täpsemat infot siit.