Mänguterapeudi täiendkoolitused

Metafoorkaartide kasutamise ABC

LÜHITUTVUSTUS: Metafoorkaardid on universaalsed kaardid, mis annavad võimaluse erinevate assotsiatsioonide ja metafooride kaudu inimese sisemaailmaga tegelemiseks. Tegemist on põneva terapeutilise abivahendiga inimestega tegeleva spetsialisti tööriistakastis.

Metafoorkaardid annavad võimaluse erinevate kujundite ja metafooride abil seoseid leida ning elu rõõmude ja muredega paralleele tõmmata. Lisaks saab nende abil oma probleemidele lahendusi otsida ning ka loovust arendada.  Kindlasti pole tegemist ennustuskaartidega. Metafoorkaardid avavad tee inimese sisemaailma – kaartidel olevate piltidega tekkivad assotsiatsioonid aitavad saada kontakti lapsepõlvemälestuste, teadlike või allasurutud kogemuste ja tunnetega ning enesearengu teel edasi liikuda.  Kursusel saad läbi praktilise tegutsemise võimaluse erinevate kaartidega lähemalt tutvust teha! Koolitusel kasutatakse Saksamaalt päri Oh-sarja kaarte ja Inglismaalt pärit Blob-sarja kaarte. Kaardid sobivad töötamiseks nii laste kui ka täiskasvanutega.

TOIMUMISE AEG JA KOHT: Koolitus toimub 28. septembril kell 10.00-16.00 Pärnu Õppenõustamiskeskuse saalis.

KOOLITUSE MAKSUMUS: Koolituse hind on 85 eurot.

KUIDAS TULLA ÕPPIMA: Kirjuta oma soovist osaleda sirli@tervisekool.ee.

KOOLITAJA: Kursust viib läbi koolitaja ja mänguterapeut Sirli Kivisaar.

Sirli on mitmeid aastaid viinud läbi suhtlemistreeninguid Annely Sootsi Koolituses ja Tervisekoolis. Tema huvi erinevate suhtlemisteooriate ja inimestega töö vastu sai alguse juba Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd õppides.

Praeguseks on ta ennast pidevalt täiendanud nii välismaal kui ka kodumaal ning lisaks vägivallatu suhtlemise süvendatud õppimisele on ta lõpetanud OÜ Terviklik Mina koolituse hüpnoterapeudina. 2009 aastal tõi Sirli maale mänguterapeutide koolitused. Tema täiendõpe on hõlmanud pereteraapiat ja mänguteraapiat, kehateraapiatest on ta õppinud hingamisravi ja refleksoloogiat, läbinud mitmeid kursusi suhtlemise, psühho- neuroimmunoloogia ja psühholoogia alal. On tegelnud nii rasedate, laste kui ka täiskasvanute koolitamise ja teraapiaga ning tegelnud lasterühmadega erinevates lasteasutustes. Ta on mänguterapeutide väljaõppe õppejõud ning MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutajaliige ja juhatuse esimees.

Facebookipõhine kursus “Lapsed mänguliselt sööma”

Juba oktoobrikuus (10. – 23. oktoober) on taas algamas Facebookipõhine kursus: “Lapsed mänguliselt sööma”

Grupp sobib nii lapsevanemale, kes on hädas sellega, et laps ei söö piisavalt ja tervislikult, kui ka toitumisnõustajale või -terapeudile, kes tahab laiendada oma teadmisi valiva söömise vallas, et paremini valivate sööjatega peresid nõustada.

  • Kas oled hädas sellega, et lapsed ei söö piisavalt ja tervislikult?
  • Soovid luua lapse ja toidu vahel parema suhte?
  • Soovid teada, kuidas oleks kõige parem lapsi sööma motiveerida?
  • Otsid ideid laste toidulaua mitmekesistamiseks?
  • Soovis laiendada oma teadmisi valiva söömise vallas?

Kui sa vastad kasvõi ühele nendest küsimustest jaatavalt, on see väljakutse mõeldud just sulle ja sinu perele!

Mida võid nendelt kahelt nädalalt oodata?

  • Põnevaid loenguid ja arutelusid laste toitumise teemadel 
  • Vahvaid retsepte, mida katsetada ja millega oma pere ja laste toidulauda mitmekesistada
  • Kaasahaaravaid mängulisi ülesandeid, millega paremini toiduainete maailma tundma õppida, mida saate teha terve perega ning aitavad tekitada suuremat huvi toidu vastu
  • Huvitavaid fakte laste ja toitumise kohta
  • Ja kui veab, näed ekraanil vahel ka lapsi 
Triin Muiste ja Sirli Kivisaar

Väljakutset viivad läbi oma ala parimad spetsialistid – pikaajalise koolitajakogemusega funktsionaalse toitumise ja mänguterapeut Sirli Kivisaar (Tervisekool, MTÜ ETTA, MTÜ EMTA ja Eesti Mänguteraapia Akadeemia) ning toitumisterapeut ja elamuskoolitaja Triin Muiste (Triinu toidumaailm).

Uuri lisainfot väljakutse Triinu Toidumaailma kodulehelt.

NB! Toitumisnõustajatel ja -terapeutidel on võimalik koolituse eest saada ka tunnistus ja täiendkoolituse punkte. Tunnistus väljastatakse koostöös Annely Sootsi Koolituse Tervisekooliga peale vastavasisulise arvestuse sooritamist. Arvestuse sooritamine on tasuline, see ei ole arvestatud kursuse põhihinna sisse. Arvestuse sooritajal tuleb tasuda arve alusel lisaks 60 EUR. Arvestuse saamiseks saab vastata küsimustele jooksvalt kursuse toimumise ajal või maksimaalselt kahe nädala jooksul peale koolituse lõppemist (kuni 6. september). Kui soovid kursuse läbimise eest saada tunnistust ja teha arvestuse, siis registreeri ennast koolitusele Triinu Toidumaailma kaudu järgmises lõigus toodud lingi kaudu ja saada arvestuse tegemise sooviavaldus Sirli Kivisaarele meiliaadressile sirli@tervisekool.ee. Arvestuse ja tunnistusega seotud lisaküsimuste korral kirjuta samuti aadressil sirli@tervisekool.ee .

Savi terapeutiline kasutamine laste ja täiskasvanutega

LÜHITUTVUSTUS:

„Saviga töö vabastab sind kogu maailma raskusest“ Kevin Castro, The Art Junction

Ootame sind kahepäevasele koolitusele, mis keskendub savi terapeutilisele kasutamisele. Kursus sobib kõikidele, kes töötavad laste või täiskasvanutega ning soovivad täiendada oma töövahendite ja -meetodite „tööriistakasti“. Koolitus saad teada rohkem sellest, kuidas seda võimast ja mängulist vahendit kasutada, et enda kliente eneseteadlikkuse teel toetada ning soodustada suhtlemist. Koolitusel ootavad sind ees kaks päeva täis  lõbusaid, inspireerivaid ja praktilisi tegevusi ning ideid. Kursusel osalemiseks ei ole vaja varasemat teadmist terapeutilisest tööst saviga ega varasemat kokkupuudet saviga, vaja on avatud meelt ja valmisolekut käed saviseks teha!

NB! Koolitusel kasutame vahendina vaid savi, mitte teisi voolimismasse.

TOIMUMISE AEG JA KOHT: Koolitus toimub 22.-23. oktoobril 2023 Tartus aadressil Kalevi 108. 22. oktoobril toimub õppepäev kell 10.00-17.00, 23. oktoobril toimub õppepäev kell 9.00-16.00. Kursus on inglise keeles, järeltõlkega eesti keelde.

KOOLITUSE MAKSUMUS: Registreerudes kuni 9. oktoobrini on kursuse hind 195 € (EMTA liikmele 180 EUR), registreerudes pärast 9. oktoobrit on kursuse hind 225 € (210 EUR). Koolituse maht on 16 akadeemilist tundi.

KUIDAS TULLA ÕPPIMA: Registreeri koolitusele kasutades registreerimisvormi.

KOOLITAJA: Koolitaja on Emma Moat Inglismaalt. Emma Moat on hariduselt õpetaja, kes peale õpinguid töötas 14 aastat erinevates kirjastuses. Lõpuks mõistes, et tema tõelised oskused peituvad töötamises lastega, eriti individuaalteraapias rahutute lastega, läbis ta Inglismaa suurima mänguteraapia assostiatsiooni (PTUK) mänguterapeudi väljaõppe. Tal on Warwicki Ülikooli BA kraad draama ja hariduse alal ning hetkel on ta omandamas Mängu- ja Lapsepsühholoogia Akadeemias (Academy of Play and Child Psychology) praktikal põhineva mänguteraapia diplomit. Lisaks sellele on ta läbinud mitmeid kursusi psühho-neuro-immunoloogia ja psühholoogia alal. Emma on töötanud lastega koolides, kodudes ja mitmetel koolitusseminaridel. Ta on läbinud saviga terapeutiliselt töötamise väljaõppe Lynn Souter-Andersoni käe all. 

Õpiväljundid: Osaleja on kuulanud sissejuhatavat loengut savi terapeutilisest mõjust ja kasutamisvõimalustest ja osalenud praktilistes tegevustes

Matrjoškade ehk pesastuvate nukkude kasutamine teraapias

LÜHITUTVUSTUS: Kuigi meie seostame puidust üksteise sisse käivaid nukke e matrjoškasid Venemaaga, siis nende ajalugu ulatub hoopis kaugesse Hiinasse. Üksteise sisse käivad karbid võeti seal esmakordselt kasutusele 1000 a tagasi ning nende funktsioon oli nii dekoratiivne kui ka praktiline. Umbes 18 sajandil valmistati seal esimesed üksteise sisse pandavad nukud, mida inglise keelest tõlgituna nimetatakse ka pesastuvateks nukkudeks. Alates sellest hetkest, kui 19 sajandil Venemaa kunstnik Sergei Malyutin valmistas esimese matrjoška, on need puidust üksteise sisse käivad nukud vallutanud südameid üle maailma ning on kindlasti tuttavad ka kõikidele eestlastele, kellele meeldis nendega lapsepõlves mängida.

Sellel ühepäevasel veebiseminaril pakumegi sulle esmakordse võimaluse teha tutvust nende pika ajalooga nukkude kasutamisvõimalustega teraapiaruumis. Matrjoškad/pesastuvad nukud on heaks loovaks abivahendiks klientide toetamisel eneseavastamise ja emotsionaalse kasvu teel.

See ühepäevane kursus varustab sind erinevate innovatiivsete tehnikatega, mis aitavad avada tundeid, toetada teadvelolekut ja soodustada omavahelise sideme teket. Koolitusel omandatud oskused aitavad sul kiht kihi haaval toetada kliendis muutuste teket.

TOIMUMISE AEG JA KOHT: Koolitus toimub 6. novembril 2023 kell 10.00-17.00 Zoomis. Lingi koolitusega liitumiseks saadame kursusele registreerunutele enne koolituse algust. Koolitusega liitumise eelduseks on koolituse eest tasumine. Kursus on inglise keeles, järeltõlkega eesti keelde.

KOOLITUSE MAKSUMUS: Hind: 120 EUR (NB! Hind sisaldab ühte komplekti värvimata puidust nukke, mis saadetakse koolituse eest tasunud osalejale Omniva postipakiautomaadi abil enne koolitust).

Koolituse maht on 8 akadeemilist tundi.

KUIDAS TULLA ÕPPIMA: Registreeru koolitusele kasutades registreerimisvormi.

KOOLITAJA: Koolitaja on Emma Moat Inglismaalt. Emma Moat on hariduselt õpetaja, kes peale õpinguid töötas 14 aastat erinevates kirjastuses. Lõpuks mõistes, et tema tõelised oskused peituvad töötamises lastega, eriti individuaalteraapias rahutute lastega, läbis ta Inglismaa suurima mänguteraapia assotsiatsiooni (PTUK) mänguterapeudi väljaõppe. Tal on Warwicki Ülikooli BA kraad draama ja hariduse alal ning ta on läbinud Mängu- ja Lapsepsühholoogia Akadeemias (Academy of Play and Child Psychology) praktikal põhineva mänguterapeudi väljaõppe. Lisaks sellele on ta läbinud mitmeid kursusi psühho-neuro-immunoloogia ja psühholoogia alal. Emma on töötanud lastega koolides, kodudes ja mitmetel koolitusseminaridel.


NB! Koolitusel osalemiseks palume varuda selleks päevaks kasutamiseks ka üks komplekt värvitud matrjoškasid.