Toitumisterapeudi jätkuõpe

ÕPPEPLAAN

LÜHITUTVUSTUS: Koolituse tulemusena on õppijal süvendatud teadmised haigusseisundite toitumisteraapia kohta, mis vajavad lisaväljaõpet ja erijuhiste järgimist. Õppetsüklite läbimine annab pädevuse vastavate haigusseisunditega klientide toitumisteraapiaks ehk funktsionaalse toiutmisterapeudi pädevuse.

TOIMUMISE AEG JA KOHT: Teooria- ja praktikaõpe ja arvestuste sooritamine toimub internetikeskkonnas. Praktikaõpe toimub ka õppijate töökohtadel. Koolitusel osalemine eeldab toitumisterapeudina tegutsemist ja kliendivastuvõttude olemasolu.

ÕPE ON TASULINE:

KUIDAS TULLA ÕPPIMA:  Õppe eelduseks on Toitumisterapeudiõppe läbimine.

TOITUMISTERAPEUDI JÄTKUÕPPE KURSUSTELE SAAMISEKS PEAVAD OLEMA LÄBITUD VASTAVAD TÄIENDKOOLITUSED

Toitumisterapeudi täiendkoolitused leiad täiendkoolituste rubriigist:

• TOITUMISNÕUSTAMISE JA -TERAAPIA PROTSESS, NÕUSTAMISTEHNIKAD. (Koolitus sobib ka TN-le)
  • HAIGUSPUHUNE TOITUMISTERAAPIA TOITUMISTERAPEUDI TASEMEL..
  • TOITUMISNÕUSTAMISE ALUSED (Koolitus sobib ka TN-le)
  • PÕHITOITAINETE BIOKEEMIA JA ENERGIA TOOTMINE. (Koolitus sobib ka TN-le)
  • VÄLISTAMISDIEEDI JA TOIDUTALUMATUSE TESTIMISE KOOLITUS. (Koolitus sobib ka TN-le)
  • EAKATE TERVISEPROBLEEMID JA TOITUMINE, ALGKURSUS KOOS LIGIPÄÄSUGA E-RAAMATULE (Koolitus sobib ka TN-le)
  • VERE ANALÜÜSIDE TÕLGENDAMINE TOITUMISNÕUSTAJA JA -TERAPEUDI PÄDEVUSE PIIRIDES. (Koolitus sobib ka TN-le)
  • TOIDULISANDID TOITUMISSPETSIALISTI TÖÖPRAKTIKAS. (Koolitus sobib ka TN-le)
  • RASVUMISE FÜSIOLOOGIA, ÜLEVAADE RASVKOEST JA SELLE FUNKTSIOONIDEST, INSULIINRESISTENTSUSE OLEMUS.
  • LUUDE JA LIIGESTE EHITUS, FUNKTSIONEERIMINE NING SELLEKS VAJALIKUD TOITAINED
  • NAHA EHITUS, TOITAINETEVAJADUS, NAHA TERVIS JA TOITUMINE, EKSEEM JA AKNE, TOITUMISTERAAPIA.
  • DETOKSIFIKATSIOONI ALGKURSUS. (Koolitus sobib ka TN-le)
  • ENDOKRIINSÜSTEEMI TOITUMISTERAAPIA ALGKURSUS
  • PEAVALU TOITUMISTERAAPIA
  • HAIGE LAPS PERES. Lapse- ja perepsühholoogia alused, lapse haigus peres, lapse reageeringud haigusele. (Koolitus sobib ka TN-le)

2022 aastal algavad JÄTKUÕPPE (FTT taseme) KURSUSED

• SEEDEELUNDKONNA HAIGUSED, ERIDIEEDID, SEEDEFUNKTSIOONI TESTIMINE.
    Kursus algab mais 2022, eeldab 4 täiendkoolituse eelnevat läbimist (TN alused, haiguspuhune TT, välistamisdieedi koolitus ja biokeemia jätkukursus)
  • HISTAMIINITALUMATUS
    Kursus algab mais 2022.

NB! Järgmiste jätkuõppe teemade koolitused algavad 2023-2024. aastal

• AUTOIMMUUNHAIGUSTE TOITUMISTERAAPIA.
  • PSÜÜHIKAHÄIRED(DEPRESSIOON, ÄREVUSHÄIRED, MÄLUHÄIRED, SKISOFREENIA JT), SEOSED TOITUMISEGA, KOOSTÖÖ PSÜHHIAATRITE JA PSÜHHOTERAPEUTIDEGA.
  • PSÜHHOSOMAATIKA, ERINEVAD PSÜHHOTERAAPIAD.
  • AUTISMISPEKTRI HÄIRE, TOITUMISTERAAPIA. AJU-SOOLESTIK SEOSED.
  • HORMONAALSETE HÄIRETE TOITUMISTERAAPIA jätkukoolitus (sh kilpnäärmehaigused).
  • DETOKSIFFIKATSIOONI jätkukoolitus.
  • EAKATE ja LASTE TOITUMISTERAAPIA jätkukoolitus.

Funktsionaalse toitumise terapeudiks saab siis, kui kõik eelpoolloeteletud täeind- ja jätkukoolitused on läbitud ning arvestused sooritatud.

• KETOGEENSE DIEEDI JUHENDAMINE (väljaõpe ravimeeskonnas töötamiseks)
  • SÖÖMISHÄIRETE TOITUMISTERAAPIA (väljaõpe söömishäiretega isikute ravimeeskonnas töötamiseks)