Mänguterapeudi koolituse tagasiside

Mänguteraapia väljaõppekursus:

“Õppisin palju kasulikku lastega tegelemiseks ja enese paremaks tundmiseks.”

“Kursuse kvaliteet kõrge, praktiline ja annab võimalust ennast analüüsida.”

“Soovitaksin kindlasti seda kursust ka teistele, arvan, et need on teadmised, mis on vajalikud kõigile.”

“Mõnus hubane keskkond, saime grupitöödeks eraldi ruumid, mis aitas meil rahulikult süveneda oma ülesannetesse.”

“Mulle väga meeldis läbi kogemuste õppimine.”

“Õpetasid inimesed, kes on lisaks teooriale ka praktikud.”

“Seda kursust on vaja kõigile õpetajatele ja lastega töötavatele spetsialistidele.”

“Olen õnnelik, et osalesin ja lõpetasin selle kursuse. Aitäh teile!”

“Soovitaksin seda kursust ka teistele, sest see oli praktiline ja terapeutiline.”

“Soovitaksin kõikidele pedagoogidele (nii kooli kui ka lasteaia), et mõistame ennast, oma tundeid, lapsi ja nende käitumist ühtemoodi.”

“Kõik oli imeline. Lisaks teadmistele ja kogemustele tegelesime kahe päeva jooksul väga palju iseendaga. Kursuse sisu andis võimaluse aidata iseennast ja ka tööle minnes lapsi.”

“Kindlasti soovitan, saab nii teoreetilisi kui ka praktilisi teadmisi ja koolitajad oskasid koolituspäevad väga huvitavaks teha.”

“Koolitus oleks võinud kesta veelgi kauem :)”

Kursus „Asperger ja mänguteraapia“:

„Kogu pakett oli oma teoorias ja praktikas ülihea kogemus läbida.“

„Väga mõnus ja turvaline on siin alati olla.“

„Saime alati väga head vastused, kui keegi midagi konkreetset küsis. Väga vahvad praktilised ülesanded. Oli palju uut infot, mis lapsevanemana aitab mul kompenseerida seda, mis jääb vajaka, kuna Eestis on koolitatud autistidest laste terapeute vähe.“

„Kõik oli huvitav!“

„Lektorid olid supertasemel!“

„Väga hea oli informatsioon ja praktilised harjutused ja ise kogemise võimalus oli väga vajalik.“

„Õppisin, kui lihtsate vahenditega on võimalik mängida.“

„Jäin väga rahule!“

Kursus „Mänguterapeutilised tehnikad vihaga toimetulekul“:

„Õppisin uusi tehnikaid, meeldis väga grupi usaldus ja toetus!“

„Meeldis viha väljendada suunatult.“

„Praktilised oskused on elus VÄGA väärtuslikud, neid saab kohe kasutada, mitte ei pea ise teooriast vajalikku leidma.“

„KÕIK OLI SUPER!!!“

„Õppisin erinevaid tegevusi oma tunnete väljendamiseks. Meeldis just praktiline osa, et ei pidanud ainult loengut kuulama.“

„Õppisin, et viha ei ole vaid viha, sinna on põimunud teised tunded.“

„Õppisin, kuidas ma tegelikkuses reageerin, kui vihastan ja mida see minus esile toob. Mulle meeldis, et kõik avaldasid oma siirast arvamust minu töödest.“

„Õppisin väga palju ideid, mõtteid, positiivset energiat.“

„Kursuse ülesehitus oli mõnusalt kaasahaarav. Pakkus uusi mõtteid, kogemusi, tegevusi.“

„Õppisin loovaid ja mängulisi tehnikaid laste ja noorukitega töötamiseks.“

„Meeldis, et olen palju asju juba kasutanud, sain kindlust seda edaspidigi teha. Sain lisaks uusi mõtteid erinevate vahendite kasutamiseks.“

„Meeldisid praktilised ülesandeid ja võimalus need ülesanded ise läbi elada.“

„Mõnusalt töine. Sain uusi mõtteid ja „tööriistu“.“

„Meeldisid süvitsi tegemise harjutused ning teema käsitlemise terviklikkus. Lõpuks on väga kerge olla.“

„Õppisin uusi harjutusi ja mõtteid grupitöödeks lastega, õppisin ka väga palju oma viha kohta. Kogu aktiivne protsess ja koostöö oli positiivse märgiga.“

„Sain konkreetseid töövahendeid.“

„Õppisin sügavalt vaatama viha sisse ja nägema, mis seal peidus on. Meeldis harjutuste sügav käsitlus.“

„Päris huvitav oli kuulata, mida teised arvasid sinu vihast. Õppisin, kuidas seda kujutada ja kuidas sellest vabaneda.“

„Meeldis, et sai ennast analüüsida. Huvitav oli kuulda teiste tõlgendusi minu töödest, avastada enda kohta midagi, mille peale poleks ise tulnudki.“

„Õppisin viha lahti harutama erinevateks emotsioonideks. Meeldis loomingulisus, mängulisus.“

„Õppisin, kuidas toime tulla vihaga ja kuidas erinevaid emotsioone väljendada praktiliselt harjutustega.“

„Sellel kursusel õppisin, kuidas saada endast ja teistest viha välja ja olla rõõmus. Kõik tegevused olid kasulikud ja vajalikud.“

„Õppisin vihaga ümber käima – kuidas seda analüüsida ja kuidas lastel aidata vihast üle olla.“

„Meeldis käeline tegevus ja samas ka see, et sai rääkida ilma õige-vale vastusteta, sai kuulda teiste arvamusi. Inimesed said olla sellised, nagu nad on.“

„Õppisin meetodeid, kuidas lapse negatiivsed emotsioonid loominguks muuta, kuidas lapse viha ja trotsi ümber töödelda. Meeldis ka vabas õhkkonnas ja meeldivas seltskonnas kunsti teha.“

Kursus „Savi ja liiv mänguterapeutilise vahendina“:

„Meeldis Emma oskus gruppi ja tegevusi juhtida ja planeerida. Tema näpunäited olid kõik väga tabavad ja konkreetsed, oluline sai edasi antud. Koolitaja näitas väga head eeskuju turvalise õhkkonna loomise ja märkamatu juhtimise läbi. Vajalik ja värskendav kogemus.“

„Õppisin enda kohta palju. Meeldis, et praktilist osa/läbitegemist oli palju.“

„Kursuse ülesehitus oli hea ja professionaalne.“

„Meeldis mängude ja harjutuste järel ja kestel analüüsida ja leida seoseid oma probleemide ning nägemuste kujutamisel ja lahenduste leidmisel.“

„Sain liivast ja savist päris palju teada. Luban, et loen selle kohta juurde ja hakkan kasutama oma töös. Meeldis, et sai kõike ise läbi teha.“

„Meeldis see, et tegime kõik praktiliselt läbi. Aktiivne osalemine.“

„Õppisin, kui tähtis on jääda oma rolli kuulajana. Mulle meeldis töötada iseendaga ja ka kursuse ülesehitus.“

„Õppisin, kuidas lapsega suhelda läbi liiva ja savi. Meeldisid kõik harjutused, sest igaüks meist avas mingi uue külje – kursuse ülesehitus oli väga hea. Kõik oli OK! Parasjagu aega tööde tegemiseks ja oma mõteteks.“