Õpetajad

Õppetööd viivad läbi eriala spetsialistid/koolitajad. Koolis toimub pidev õpetajate koolitamine.

Koolituste sisulise kvaliteedi kindlustamiseks viivad õppetööd läbi erineva tasemega õpetajad:
Toitumisnõustaja tasemel viivad läbi keerulisemaid teooriaõppe tunde toitumisterapeudid ja funktsionaalse toitumise terapeudid, toitumisnõustaja praktilist töökogemust nõudvate oskuste/teadmiste alaseid õppetunde/päevi aga praktiseerivad funktsionaalse toitumise nõustajad ja toitumisnõustajad, kes õpivad jätkuõppes. Kõikidel õpetajatel on nii töö- kui õpetamise kogemus.
Toitumisteraapia, funktsionaalse toitumise nõustaja ja -teraapia kursusel õpetavad funktsionaalse toitumise terapeudid.

Õpetajad toitumisnõustaja ja -terapeudi õppes

Annely Soots (CV) – OÜ Annely Sootsi Koolitus (arst TÜ 1982, psühholoog TÜ 1992, sotsiaaltöö magistrantuur TÜ 1997-1999, toitumisterapeut 2009, täiendkoolitused funktsionaalse / bioloogilise meditsiini teemadel 417h). Õpetatavad ained: tervislik tasakaalustatud toitumine, toitumisnõustamise alused, toitumisteraapia, haigused ja haigustepuhune toitumine, psühholoogia ja psühhoteraapia, suhtlemispsühholoogia, nõustamise alused, anatoomia ja füsioloogia, seedimise biokeemia, kutse-eetika, ettevõtluse alused.

Sirli Kivisaar (CV) – Via Naturale OÜ (TÜ 2007, toitumisterapeut 2009, erinevad psühhoteraapiad, üle 400 tunni täiendkoolitusi funktsionaalse/bioloogilise meditsiini teemadel). Õpetatavad ained Tervisekoolis: mänguteraapia, psühhoteraapia, suhtlemispsühholoogia, nõustamise alused, tervislik tasakaalustatud toitumine, toitumisnõustamise alused, toitumisteraapia.

Tiiu Vihalemm (CV) (biokeemik, toitumisteadlane, TÜ emeriitdotsent). Biokeemia funktsionaalse toitumisteraapia tasemel, õppematerjalide koostamine.

Triin Muiste (CV) – Triinu Toidumaailm OÜ (TÜ magistrikraad 2010, toitumisterapeut 2018, toitumisnõustaja 2012 (984t Tervisekool). Õpetatavad ained: tervislik tasakaalustatud toitumine ja toitumisnõustamise alused, toidu valmistamine, ettevõtluse alused.

Eliisa Lukk (CV) – Mabeliti OÜ (TÜ biomeditsiinitehnoloogia doktorant, funktsionaalse toitumise terapeut (1600t Tervisekool 2018). Õpetatavad ained: tervislik tasakaalustatud toitumine ja toitumisnõustamise alused, haiguspuhune toitumine ja toitumisteraapia, biokeemia.

Reet Saia (CV) – Heng OÜ (kõrgharidusega õde, Tartu Tervishoiu Kõrgkool 2006, funktsionaalse toitumise nõustaja (920t Tervisekool 2017). Õpetatavad ained: esmaabi, toiduhügieen, tervislik liikumine, söömishäired, eaka toitumine.

Hiie Järva (CV) (toitumisterapeut 2019, funktsionaalse toitumise terapeudi õpe 2019-2021, andragoogika õpe Tallinna Ülikoolis alates 2019). Õpetatavad ained: Tasakaalustatud toitumine, kehakaal ja toitumine, lapse toitumine, toitumisnõustamise alused, toitumisnõustamise praktika.

Laivi Mesikäpp (CV) – Tervisekunstid OÜ (Visuaalkunstiteraapia alused (24 EAP Tallinna Ülikool 2018), Funktsionaalse toitumise nõustaja (920t Tervisekool 2017), jurist (Tallinna Majandustehnikum 1990), toitlustusteenuste korraldus (2010 Eesti Hotelli- ja Turmismikõrgkool), pagar-kondiiter (222t). Õpetatavad ained: tervislik tasakaalustatud toitumine ja toitumisnõustamise alused, toidu valmistamine ja toiduhügieen.

Külli Holsting (CV) – Toitumisnõustaja Külli Holsting OÜ (2003 TÜ magistrikraad, funktsionaalse toitumise nõustaja (920t Tervisekool 2017), toitumisterapeudi täiendõpe (Tartu Tervishoiu Kõrgkool 2018), toitumisterapeudi kutse (2019)). Õpetatavad ained: tervislik tasakaalustatud toitumine ja toitumisnõustamise alused, raseda ja imetava ema toitumine, ettevõtluse alused.

Eva-Liisa Kaaristo (CV) – Tervise Maitsed OÜ (Tallinna Kergetööstustehnikum 2003, Funktsionaalse toitumise nõustaja (920t Tervisekool 2017) Õpetatavad ained: tervislik tasakaalustatud toitumine, toitumisnõustamise alused, toidu valmistamine.

Pille Javed (CV) (arst, toitumisterapeut 2019, funtsionaalse toiutmise terapeudi õpe 2019-2021, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lektor 2007-2017). Õpetatavad ained: vaimse tervise edendamine toitumisega, südame-veresoonkonna probleemid, diabeet ja toitumine, toitumisnõustamise praktika, toitumisteraapia haiguste puhul, haigusõpetus.

Chun Wong (CV) – Integratiivse ja loodusmeditsiini arst, DAN´i arst. Funktsionaalse toitumisteraapia täiendkoolituste lektor. Õpetatav temaatika: Bioloogiline/funktsionaalne meditsiin.

Karin Järvis (CV). – Imetamisnõustaja, laste psühholoog, funktsionaalse toitumise nõustaja.

Õpetajad mänguterapeudi õppes

Mänguteraapia kursust viivad läbi mänguterapeudid ja psühhoterapeudid ning sotsiaaltöötajad. Peaaegu pool õppest on praktiline harjutamine, mida juhendavad sama eriala praktikud. Kodune iseseisev praktika juhendamine toimub supervisiooni vormis. Lisaks Emmale ja Sirlile annavad loenguid ka külalislektorid.

Emma Moat (Inglismaa)
Kursuse põhilektor Emma Moat on õpetaja haridusega mänguterapeut, kes on lastega töötanud koolides, kodudes ja mitmetel koolitusseminaridel. Emma koduleheküljega saab tutvuda siin.

Sirli Kivisaar (Eesti)
Koolituse teine põhilektor Sirli Kivisaar on suhtlemistreener ning psühhoterapeut. Ta on läbi viinud koolitusi nii lastele kui ka täiskasvanutele ning juhtinud riskirühma laste tugigruppe. Vaata täpsemat infot siit.