Toidutalumatuse ja -allergia testide nõustaja

Algus: 11.01.2020

Lõpp: 16.04.2020

Kohtade arv: 20

Maksumus: 80€ õppepäev (4 õppepäeva)

Registreerimine:

SPETSIALISEERIUMISKURSUS TOITUMISNÕUSTAJALE: Toitumisnõustaja/toitumisterapeut ei oma baaskoolitust läbides kompetentsi klientidele pakkuda ja nõustada toiduallergiate ja -talumatuse teste.

LÜHITUTVUSTUS: Koolituse lõpetanud õpilane oskab oma kompetentsi piirides (nende haigusseisundite puhul, mille nõustamise kohta on tal tunnistus) nõustada toiduallergia ja -talumatuse teste teinud isikuid nii, et nendel ei teki toitainetepuudust, vajadusel tehes koostööd funktsionaalse toitumise terapeudiga.

Koolituse täies mahus läbinud õpilane oskab ka koostada menüüd histamiinitalumatuse korral.

Koolituse osalise läbimise korral (kui on sooritatud vastava osa superviseeritud praktika), võib õpilane saada eraldi tunnistuse erinevate testide nõustajaks saamise kohta. Kui õpilane soovib saada kõikide testide nõustajaks, peab ta läbima kõik õppepäevad ning sooritama arvestused.

Et saada teatud testi nõustaja tunnistust, peab olema juhendatud erinevaid teste teinud kliente funktsionaalse toitumise terapeudi supervisiooni all. Võimalik on saada kas leukotsütoksilise testi ja/või IgG testi ja/või opioidsete peptiidide testi nõustajaks ning histamiinitalumatuse toitumisnõustajaks.

TOIMUMISE AEG JA KOHT: Koolitused toimuvad Tervisekooli ruumides Tallinnas Pirita tee 26c-33, Tartus Kalevi 108 või Skype vahendusel. Kõikide õppepäevade algus on 9.30. Õppepäeva orienteeruv lõpp on 16.00-16.30. Õppepäeva pikkus on 8 tundi, millele lisandub praktiline nõustamine ja iseseisev töö.

ÕPE ON TASULINE: Koolituse hind on 1 õppepäeva eest 80 eurot (sisaldab õppe läbiviimise, supervisiooni tasu ning käibemaksu). Õpe koosneb neljast õppepäevast ja praktikast erinevate testide nõustamisel.
Õppe maht kokku on 108 tundi (14 tundi teooria-, 14 tundi praktikaõpet, 60 tundi superviseeritud praktikat ja 20 tundi iseseisvat tööd).

ÕPPESSE SAAMISE EELDUSED: Toitumisnõustaja/-terapeudiõppe lõputunnistus ja õppesse astumise sooviavalduse esitamine silvia@tervisekool.ee.

Muu oluline info:

ÕPPEPÄEVAD, ÕPETAJAD & ÕPPEPÄEVADE SISU LÜHITUTVUSTUS

ÕPPEPÄEVÕPPE SISU
1. õppepäev (8h)
Toiduallergia ja -talumatusega kliendi nõustamine.
Koolitajad Annely Soots, Hiie Järva või Pille Javed.
Tallinnas 11. jaanuar 2020 või 4. juuni 2020
(Tervisenõustaja toitumise alal taseme õppepäev) Toitumisterapeudi poolt suunatud klientidele ja toidutalumatuse teste teinud klientidele menüüde koostamine ja nende toitumisnõustamine. Toiduallergia ja toidutalumatuse olemus, toitumisnõustaja kompetents ja koostöö teiste spetsialistidega.

Iseseisev töö: esitada kahe nädala gluteeni- ja piimavaba dieedi kogemuse kirjeldus.
2. õppepäev (4h)
Toiduallergia, laktoositalumatuse ja tsöliaakiatestid.
Koolitajad Annely Soots jja/või Pille Javed.
Tallinnas 16. veebruar 2020
(Toitumisterapeudi õppekava õppepäev)
Toiduallergia ja -talumatuse testid meditsiinis: erinevad allergiad ja nende testimine, laktoositalumatuse ja tsöliaakia testimine. Toitumisnõustaja ja- terapeudi pädevus, koostöö arstidega.
3. õppepäev (8h)
Toidutalumatuse teooria ja testimise praktika.
Koolitajad Annely Soots ja Pille Javed.
Tallinnas 28. märts 2020
(Funktsionaalse toitumise nõustaja taseme koolituse õppepäev)
Toiduallergia ja -talumatuse erinevus, vormid, väljendumine, testimine. Immuunsüsteemi toimimine – lühiülevaade, sh erinevate leukotsüütide/vere valgeliblede funktsioonid. Uuemad teaduslikud tõendused kaseiinitalumatusele ja mittetsöliaakilisele gluteenitalumatusele. Opioidsete peptiidide test. Toitumisnõustaja ja -terapeudi pädevus ja teiste spetsialistidega koostöö vajadus. Teadusuuringud  testide soovitamise tõenduseks.
4. õppepäev (8h)
Toidutalumatus ja terviseprobleemid.
Koolitajad Annely Soots ja/või Eliisa Lukk
Skype teel 16. aprill 2020
(FTT õppekava õppepäev)
1. Cytotoxic testi tõendupõhisus ja näidustused testi määramiseks.
2. IgG toidutalumatuse test, tõenduspõhisus ja näidustused testi määramiseks.
3. Opioidide test, näidustused ja teostamine.
4. Histamiini- jt talumatused, testid.
Testide aluseks olev tõenduspõhine teooria, testide puudused, nõuded testi teostajale.
Toitumisnõustaja ja -terapeudi pädevuse piirid ja koostöö vajadus terapeutidega. Vead, mida kõige sagedamini tehakse.
Superviseeritud praktika, mille alusel sooritatakse ARVESTUSÕpilane võib saada:
– leukotsütotoksilise testi nõustajaks (12 tundi superviseeritud praktikat)
– IgG testide nõustajaks (12 tundi superviseeritud praktikat)
– opioidsete peptiidide testi nõustajaks (16 tundi superviseeritud praktikat)
– histamiinitalumatuse testi nõustajaks (20 tundi superviseeritud praktikat koos menüü koostamisega).
Arvestuse sooritamine annab pädevuse saada IgG ja/või leukotsütoksilise testi nõustajaks ning edasimüüjaks, soovitada ja nõustada opioidsete peptiidide testi ja histamiinitalumatuse testi ning juhendada histamiinitalumatuse menüüd.

Hindamismeetodeid ja -kriteeriumeid vaata õppekavast (leitav lehe alguses).

KOOLITUSE LÕPUS VÄLJASTATAV TUNNISTUS

Koolituse lõpus väljastatakse õpilasele tunnistus nimetusega: toiduallergia- ja -talumatuse testide toitumisnõustaja.

Koolituse osalise läbimise korral (kui on sooritatud vastava osa superviseeritud praktika), võib õpilane saada eraldi tunnistuse erinevate testide nõustajaks saamise kohta:allergia-, laktoositalumatuse- ja tsöliaakiatestide nõustaja;

• IgG testide (Cytolisa, Nutrismart, Sportsgene jt) nõustaja;
  • opioidsete peptiidide testi toitumisnõustaja;
  • leukotsütotoksiliste testide toitumisnõustaja (Cytotoxic test jt);
  • histamiinitalumatuse toitumisnõustaja.