Matrjoškade ehk pesastuvate nukkude kasutamine teraapias

Algus / Lõpp: 06.11.2023

Kohtade arv: Piiramata

Maksumus: 120€

Toimumise koht: Zoom

LÜHITUTVUSTUS: Kuigi meie seostame puidust üksteise sisse käivaid nukke e matrjoškasid Venemaaga, siis nende ajalugu ulatub hoopis kaugesse Hiinasse. Üksteise sisse käivad karbid võeti seal esmakordselt kasutusele 1000 a tagasi ning nende funktsioon oli nii dekoratiivne kui ka praktiline. Umbes 18 sajandil valmistati seal esimesed üksteise sisse pandavad nukud, mida inglise keelest tõlgituna nimetatakse ka pesastuvateks nukkudeks. Alates sellest hetkest, kui 19 sajandil Venemaa kunstnik Sergei Malyutin valmistas esimese matrjoška, on need puidust üksteise sisse käivad nukud vallutanud südameid üle maailma ning on kindlasti tuttavad ka kõikidele eestlastele, kellele meeldis nendega lapsepõlves mängida.

Sellel ühepäevasel veebiseminaril pakumegi sulle esmakordse võimaluse teha tutvust nende pika ajalooga nukkude kasutamisvõimalustega teraapiaruumis. Matrjoškad/pesastuvad nukud on heaks loovaks abivahendiks klientide toetamisel eneseavastamise ja emotsionaalse kasvu teel.

See ühepäevane kursus varustab sind erinevate innovatiivsete tehnikatega, mis aitavad avada tundeid, toetada teadvelolekut ja soodustada omavahelise sideme teket. Koolitusel omandatud oskused aitavad sul kiht kihi haaval toetada kliendis muutuste teket.

TOIMUMISE AEG JA KOHT: Koolitus toimub 6. novembril 2023 kell 10.00-17.00 Zoomis. Lingi koolitusega liitumiseks saadame kursusele registreerunutele enne koolituse algust. Koolitusega liitumise eelduseks on koolituse eest tasumine. Kursus on inglise keeles, järeltõlkega eesti keelde.

KOOLITUSE MAKSUMUS: Hind: 120 EUR (NB! Hind sisaldab ühte komplekti värvimata puidust nukke, mis saadetakse koolituse eest tasunud osalejale Omniva postipakiautomaadi abil enne koolitust).

Koolituse maht on 8 akadeemilist tundi.

KUIDAS TULLA ÕPPIMA: Registreeru koolitusele kasutades registreerimisvormi.

KOOLITAJA: Koolitaja on Emma Moat Inglismaalt. Emma Moat on hariduselt õpetaja, kes peale õpinguid töötas 14 aastat erinevates kirjastuses. Lõpuks mõistes, et tema tõelised oskused peituvad töötamises lastega, eriti individuaalteraapias rahutute lastega, läbis ta Inglismaa suurima mänguteraapia assotsiatsiooni (PTUK) mänguterapeudi väljaõppe. Tal on Warwicki Ülikooli BA kraad draama ja hariduse alal ning ta on läbinud Mängu- ja Lapsepsühholoogia Akadeemias (Academy of Play and Child Psychology) praktikal põhineva mänguterapeudi väljaõppe. Lisaks sellele on ta läbinud mitmeid kursusi psühho-neuro-immunoloogia ja psühholoogia alal. Emma on töötanud lastega koolides, kodudes ja mitmetel koolitusseminaridel.


NB! Koolitusel osalemiseks palume varuda selleks päevaks kasutamiseks ka üks komplekt värvitud matrjoškasid.