Haiguspuhune toitumisteraapia

Veebikursus

Kohtade arv: Piiramata

Maksumus: Koolituse kaks osa on ETTA liikmetele tasuta (arvestuse sooritamine 60 eurot), mitteliikmetele on kahe kursuse tasu 100 eurot.

Toimumise koht: Õpe toimub Tervisekooli veebikeskkonnas ning õppega võib liituda mistahes ajal

Registreerimine:

silvia@tervisekool.ee

ETTA ja Tervisekooli täiendkoolitus toitumisterapeutidele

LÜHITUTVUSTUS: Koolitus on toitumisterapeutidele mõeldud jätkuosa Haiguspuhune toitumisnõustamine koolitusele. Mõlema koolituse läbimine aitab valmistuda kutseeksamiks.

ÕPIVÄLJUND: Koolituse läbinud toitumisterapeut:

• tunneb pädevuse piire terviseseisunditepuhusel nõustamisel, teab, millal ja kellega teha koostööd ning millal ja kellele kliendid edasi suunata;
  • oskab jätkutasemel kirjeldada põhitoitainete seedimist seekulglas;
  • oskab jagada vähki ennetava toitumise soovitusi ning anda tõhustatud tervisliku toitumise soovitusi vähiravi saavatele klientidele vastavalt nende toidueelistustele;
  • teab enda pädevust piirangutega toitumise puhul toitumissoovituste andmiseks;
  • oskab anda toitumisalast nõu veganile;
  • tunneb ära söömishäire ja teab, kuidas käituda söömishäire kahtlusega kliendi nõustamisel ning kellega teha koostööd;
  • oskab anda nõu toitumisterapeudi tasemel järgmiste terviseprobleemide korral:
    • osteoporoos
    • rauapuudusaneemia
    • kergemad seedevaevused
    • kardiovaskulaarsed haigused, sh kõrge kolesteroolitase
    • prediabeet ja II tüüpi diabeet
    • I tüüpi diabeedi korral koostöö meedikute ja/või kogemusnõustajaga
    • bariaatrilise operatsiooni haiglaeelne ja – järgne seisund (koostöös meedikutega)
    • podagra

TOIMUMISE AEG JA KOHT: Koolitusel on võimalik osaleda igal ajahetkel, sest loengud on kättesaadavad internetikeskkonnas.

KOOLITUSE MAKSUMUS: Koolituse kaks osa (haiguspuhune TN ja TT) on ETTA liikmetele tasuta, tasuline on arvestuse sooritamine (60 eurot), ühingusse mittekuuluvatele toitumisterapeutidele maksab koolitus 100 eurot (koolitus + arvestus). Tunnistus saadakse pärast arvestuse positiivset sooritamist.

KUIDAS TULLA ÕPPIMA: Õppesse asumiseks peab õppijal olema läbitud toitumisterapeudi õpe ja jätkukoolitus Haiguspuhune toitumisnõustamine. Saada avaldus silvia@tervisekool.ee.

KOOLITUSEL SAAB KUULATA JÄRGMISI LOENGUID:

LOENGU NIMETUSKOOLITAJA
ETTA Südame-veresoonkonnahaiguste ennetamise juhise tutvustus (1h 10 min)Pille Javed
ETTA Toitumisega kolesteroolitaseme langetamise juhise tutvustus (45 min)Annely Soots
ETTA Prediabeedi ja II tüüpi diabeedi toitumisteraapia juhise tutvustus (51 min)Annely Soots
Veresuhkru regulatsioon (10 min)Annely Soots
I tüüpi diabeetiku toitumine, füüsiline koormus, insuliinraviga seotud aspektid (1h 40 min)Kristi Peegel, Maret Rodin ja Maire Vesingi (diabeedi kogemusnõustajad Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingust)
Bariaatriline kirurgia, selle eelne ja järgne toitumisnõustamine (1h 20 min)Jaanika Tapver
ETTA Podagra toitumisteraapia juhise tutvustus (40 min)Annely Soots

KOOLITAJAD:
Annely Soots, arst, toitumisnõustajate ja -terapeutide koolitaja, praktiseeriv toitumisterapeut, ETTA juhiste koostaja.
PIlle Javed, arst, toitumisnõustajate ja -terapeutide koolitaja, praktiseeriv toitumisterapeut, ETTA südame-veresoonkonnahaiguste ennetamise juhise koostaja.
Maire Vesingi, toitumisterapeut Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingus.
Jaanika Tapver, toitumisterapeut Kaalukirurgia Keskuses ja Toitumisteraapia Keskuses.

ÕPPEMATERJAL:
ETTA Südame-veresoonkonnahaiguste ennetamise juhis.
ETTA Toitumisega kolesteroolitaseme langetamise juhis.
ETTA Prediabeedi ja II tüüpi diabeedi toitumisteraapia juhis.
ETTA juhise lisa: Kogemusnõustajate soovitused I tüüpi diabeedi puhul kliendi nõustamiseks. Maire Vesingi ja Kristi Peegel.
Diabeedi toitumisteraapia juhis. Diabeedi Meditsiinilise toitumisteraapia juhis 2019 eesti keeles.
ETTA Podagra toitumisteraapia juhis.
FitzGerald, J. D., et al. 2020 American College of Rheumatology Guideline for the Management of Gout ACR guideline for management of gout.  Arthritis Care & Research, 72(6), 744–760.
Haigekassa ravijuhis. Bariaatrilise patsiendi käsitlus enne ja pärast kirurgilist sekkumist (RJ-E/12.1-2016).

ÕPIVÄLJUNDITE HINDAMINE JA HINDAMISKRITEERIUMID: Eksamiküsimused asuvad internetikeskkonnas. Toitumisnõustaja/-terapeut vastab kõikidele küsimustele õigesti. Kui esimesel korral on vastus vale või puudulik, siis saab ta teise võimaluse ning koolitajalt suunised õigesti vastamiseks. Hindamine on mitteeristav: arvestatud/mittearvestatud. Koolituse eest väljastatakse digitaalselt allkirjastatud tunnistus.

ÕPPE MAHT: Õppe maht on 120 tundi, sh 60 tundi iseseisvat tööd.