TT õpe nädalavahetustel sept 2019 - veebr 2020

III mooduli  TOITUMISTERAPEUDIÕPPE ÕPPEKAVA kursusele 09.19 - 02.20

NB! lisandunud on kaks õppepäeva! Vt infot koolituse kohta siit.

Kursused kestavad igakuiselt 2 päeva. Registreerumine: annely@tervisekool.ee, tel: 5082596

11 auditoorse õppetöö päeva:
28. - 29. september 2019
26. - 27. oktoober 2019
16. - 17. november 2019
14. - 15. detsember 2019
2 õppepäeva jaanuaris 2020
1 õppepäev ja arvestus veebruaris 2020

September 28-29.09.19
1. TOITUMISTERAAPIA ALUSED Pille Javed 28.09.19

Toitumisspetsialistide erinevad tasemed ja pädevuse piirid, koostöö- ning supervisiooni kohustuslikkus, toitumisterapeudi kutsega seotud teemad. Meeskonnatöö, toitumisterapeudi roll.
TOITUMISTERAPEUDI KUTSESTANDARD – vajalikud teadmised ja oskused. Toidulisandid, nende kasutamine meditsiinis. Toitumisterapeudi pädevus nende määramisel ja ohud ning keelud toidulisanditega seoses.
TÕENDUSPÕHISUS MEDITSIINIS. Kuidas leida tõenduspõhist kirjandust, kuidas uurimusi interpreteerida?
SEADUSANDLUS. Kliendi ja terapeudi õigused ja kohustused, teenuse reguleerimine kutsestandardi ja võlaõigusseaduse ning isikuandmete seadusega, kliendi väärkohtlemise korral tegutsemine, teiste meeskonnaliikmete ja kliendivõrgustiku liikmetega suhtlemine, teenuse kvaliteedi kindlustamine, sh dokumenteerimine (meditsiinidokumentatsioon), komplitseeritud kliendijuhtumite puhul käitumine, lapse, teovõimetu ja piiratud teovõimega kliendi nõustamine.
2. VALKUDE BIOKEEMIA ning RAKUBIOLOOGIA Eliisa Lukk 29.09.19

Oktoober 26. -27.10.19
3. PSÜÜHIKAHÄIRED. VAIMSE TERVISE TOETAMINE TASAKAALUSTATUD TOITUMISEGA Annely Soots 26.10.19
tress ja toitumine. Erinevate toitainete puuduse ja tasakaalustamata toitumise mõju vaimsele seisundile (õpi- ja keskendumisvõimele, meeleolule, energiatasemele). Enamlevinud psüühikahäired – koostöö psühhiaatrite ja funktsionaalse toitumise terapeudiga.
4. PODAGRA, OSTEOPOROOS, VÄHIHAIGE TOITUMINE. Tõenduspõhised toitumissoovitused. Eliisa Lukk 27.10.19

November 16. - 17.11.19
5. SÜSIVESIKUTE JA RASVADE BIOKEEMIA
Eliisa Lukk
16.11.19
Energia tootmine süsivesikutest, valkudest ja rasvadest.
6. SÜDAME-VERESOONKONNAHAIGUSED, DIABEET JA TOITUMINE Annely Soots 17.11.19
Südame-veresoonkonnahaiguste tekkimine ning seosed toiduainete ja toitumisega. Terviseprobleemide aluseks olevad biokeemilised mehhanismid, veresuhkru, triglütseriidide, lipiidide ja kolesterooliga seoses. Südame-veresoonkonnahaiguste preventsioon, kõrgvererõhktõbi, insuldi taastusravi, krooniline südamepuudulikkus, kroonilised venoossed haavandid. Tõenduspõhised toitumissoovitused.
Eluviisi mõju terviseseisundile; metaboolse sündroomi ja II tüüpi diabeedi kujunemine. II tüübi diabeet, veresuhkrutaseme tasakaalustamine toitumise abil. Vere analüüside tõlgendamine veresuhkru, triglütseriidide ja lipiidide osas. Diabeedi tekkemehhanismid, insuliinresistentsuse olemus ja haigusriskid.

Detsember 14. - 15.12.19
7. BARIAATRILINE KAALUKIRURGIA ja TOIDULISANDID.
 Pille Javed 14.12.19
Nõustamine enne ja pärast operatsiooni. Toidulisandid, toitumisterapeudi tasemel vajalik teadmine.
8. NEERUPUUDULIKKUS, ALLERGILISED SEISUNDID. Eliisa Lukk 15.12. 19
Krooniline neeruhaigus ja neerupuudlikkus, toitumine ja toidulisandid neerupuudulikkuse korral. Astma ja hingamisteede allergilised seisundid ning toitumine. Koostöö funktsionaalse toitumise terapeudiga.

Jaanuar 2020
9. SEEDEELUNDKONNA HAIGUSED
 jaanuaris 2020
Reflukstõbi (GERD), ärritunud soole sündroom, tsöliaakia ja toitumine.
Koostöö funktsionaalse toitumise terapeudiga.
10. ANEEMIAD Rauapuudusaneemia jt aneemiad. Toitumine aneemia korral.

Veebruar 2020

11. TOIDU TÕHUSTAMINE, TOIDULISANDID, TOIDUOHUTUS, LISAAINED, ALAKAAL, VÄLISTAMISDEEDID JT OLULISED TEEMAD

12. TOIDUTALUMATUS, ERINEVAD EKSTREEMSED DIEEDID JM OLULINE TOITUMISTERAAPIAS

Märts 2020.
13. PRAKTILINE ÕPPEPÄEV Menüüde- ja juhtumite analüüsid.
14. ARVESTUS:
Esitatud on rasvade, valkude, süsivesikute, südame-veresoonkonnahaiguste kontrolltööd ja EKSAMITÖÖ, nõustatud on supervisiooni all 5 toitumisteraapia klienti ning esitatud on 2-päevane eridieedi menüü. Õpilasel peab olema kooli lõpetades kogemus vähemalt 25 kliendi toitumisnõustamises.

Võimalik on jätkata FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAAPIA BAASKOOLITUSE KURSUSEL
Seda kursust on võimalik läbida ka samal ajal, kui õpite toitumisteraapia kursusel.

Edasi on võimalik õppida 1,5 aastat FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAAPIA VÄLJAÕPPE KURSUSEL funktsionaalse toitumise terapeudiks.