Täiendkoolitused 2019

2019. aasta kevadsemestri täiendkoolitused Tervisekoolis

Registreerimine täiendkoolitustele telefonil 7441340 ja meiliaadressil merike@tervisekool.ee, rohkem infot: annely@tervisekool.ee, eliisalukk@hotmail.com, Annely Soots 5082596
1 õppepäeva hind on 65 eurot (kui sooritatakse pädevust kinnitavat arvestust, on hindamise tasu 20 eurot), hinnad sisaldavad käibemaksu.

Koolitused toimuvad Tallinnas, Pirita tee 26c-33, Tervisekooli ruumides, algusega 9.30-12.30, 13.30- 16.15, kui ei ole öeldud teisiti.
Erijuhtudel on võimalik osaleda skype teel.

Õppepäevad, millel on märge TT või FTN, on õppepäevad pikemaajalisest jätkukoolitusest, millel võib osaleda pikka koolitust läbimata.

Teatud FTN taseme koolituste eeldus on Tervisekooli täies mahus läbimine (600 tundi toitumisnõustaja koolitust, mis on võrdsustatud tervisenõustajaga toitumise alal). Uuri ka pädevust, mille antud koolituse läbimine annab. Õppepäeva läbimisel saab vastava tõendi, arvestuse sooritamine annab teemakohase tunnistuse ning pädevuse.

2019. a kevadsemestril algab ka 4- päevane koolitus (1 teoreetiline ja 1 praktiline õppepäev kevad- ja 2 teoreetilist ja 1 praktiline õppepäeva sügissemestril). Loe siit rohkem
VEREANALÜÜSI INTERPRETEEERIMINE TOITUMISNÕUSTAJA/TOITUMISTERAPEUDI TASEMEL
Esimene õppepäev toimub 29. aprillil skype teel (teoreetiline) 14.00-17.00 ja 29. mail skype teel (teoreetiline) 14.00-17.00. Järgmine õppetöö päev (Tallinnas Pirita teel) lepitakse kokku kursusel osalejatega.
Teemad: Erinevad analüüsid tasakaalutuste hindamiseks kehas. Vere analüüside interpreteerimine toitumisnõustamise seisukohalt ja toitumisnõustaja pädevusest lähtuvalt.
Kursus jätkub arvestusega lõpetanutele 2020. aastal 2-päevase jätkukoolitsena.

14. märts (TT) VALKUDE BIOKEEMIA ning RAKUBIOLOOGIA Eliisa Lukk

28. aprill
(FTN) PSÜHHOTERAAPIA ALUSED, KLIENDI MOTIVEERIMINE, LÄBIPÕLEMISKINDLUSE LOOMINE, NÕUSTAMISES KASUTATAVAD MEETODID, KEHA JA VAIMU SEOSES, PSÜHHOSOMAATIKA Annely Soots

11. mai (FTN) SOOLESTIKU IMMUUNSÜSTEEM, MIKROBIOOTA. Eliisa Lukk
Seosed üleüldise tervisega ja mõjutamine toidu – ning toidulisanditega.
Soolestiku ehitus, sügavam teadmine anatoomiast-füsioloogiast, soolestiku immuunsus - lisateadmised nõustajale. Soole mikrobioota tänapäevaste teadmiste valguses ning seosed haigustega. Tõenduspõhised seosed ja toitumisnõustamisel kasutatavad soovitused praegusel hetkel.

16. mai (TT) SÜSIVESIKUTE JA RASVADE BIOKEEMIA Eliisa Lukk

17. mai
(TT) BARIAATRILINE KAALUKIRURGIA ja TOIDULISANDID. Pille Javed
Nõustamine enne ja pärast operatsiooni. Toidulisandid, toitumisterapeudi tasemel vajalik teadmine. Arvestus.
NB! Arvestuse sooritamine annab pädevuse kliente nõustada.

8. juuni (FTN) DETOKSIFIKATSIOON PRAKTIKAS (eeldus: läbitud tervisenõustaja toitumise alal õpe) Eliisa Lukk
Detoksifikatsiooni teooria ja menüüde kasutamine reaalses klienditöös. Erinevad keerulised kliendijuhtumid ja meeskonnatöö. Arvestus: praktiline menüü koostamine FTT juhendamisel.

9. Juuni (FTN) TOIDUTALUMATUSE TESTIDE MÄÄRAMINE JA NENDE ALUSEL NÕUSTAMINE (eeldus: läbitud tervisenõustaja toitumise alal õpe) Annely Soots
Antud koolituste läbimine ning sellele lisaks arvestuse sooritamine (vajab testi teostamiste kogemust) annab nõustajale kompetentsuse soovitada toidutalumatuse teste.
1. Cytotoxic test, tõendupõhisus ja nõuded testi nõustajale.
2. IgG toidutalumatuse test, tõenduspõhisus ja nõuded testi nõustajale.
3. Opioidide test.
Toitumisnõustaja pädevus ja superviseeritud praktika. ETTA juhised testide põhjal nõustamiseks. Toitumisnõustajate pädevuse piirid ja koostöö vajadus terapeutidega. Vead, mida kõige sagedamini tehakse.
ARVESTUS: Praktika: Ühe toidutalumatuse testi nõustamine supervisioooni all.

14. juuni (TT) SÜDAME-VERESOONKONNAHAIGUSED, DIABEET JA TOITUMINE Pille Javed
Südame-veresoonkonnahaiguste tekkimine ning seosed toiduainete ja toitumisega. Terviseprobleemide aluseks olevad biokeemilised mehhanismid, veresuhkru, triglütseriidide, lipiidide ja kolesterooliga seoses. Südame-veresoonkonnahaiguste preventsioon, kõrgvererõhktõbi, insuldi taastusravi, krooniline südamepuudulikkus, kroonilised venoossed haavandid. Tõenduspõhised toitumissoovitused.
Eluviisi mõju terviseseisundile; metaboolse sündroomi ja II tüüpi diabeedi kujunemine. II tüübi diabeet, veresuhkrutaseme tasakaalustamine toitumise abil. Vere analüüside tõlgendamine veresuhkru, triglütseriidide ja lipiidide osas. Diabeedi tekkemehhanismid, insuliinresistentsuse olemus ja haigusriskid.
Arvestus.

19. Juuni (FTN) 4 tundi (9.30 - 12.30) NUTRIGENOOMIKA Ellisa Lukk

20. Juuni (koolitus toimub Tartus, skype teel Tallinnas)
(FTN) LAPSE- JA PERENÕUSTAMINE Sirli Kivisaar
Perekond erinevates eluperioodides ning perenõustamise alused. Lapse depressioon jt vaimsed häired ning toitumisnõustamine. Koostöö psühholoogide ja psühhiaatritega.