Maskid ja käpiknukud mänguterapeutilise vahendina 9.-10. oktoober 2017

Maskid ja käpiknukud mänguterapeutilise vahendina
9.-10. oktoober 2017

Maskid ja käpiknukud on lastega töötamisel mänguterapeutilise vahendina asendamatud. Lapse jaoks võib olla hirmutav oma tundeid, soove või mõtteid väljendada. Käpiknukud ja maskid annavad aga selleks turvalise võimaluse, nii saab omistada tunded ja mõtted nukule või maskile, ning laps ei pea neid otse väljendama. See omakorda soodustab paremat eneseväljendust.

Koolitusel saad teada, kuidas valida käpiknukke ja maske ning milliste murede puhul ja kuidas neid vahendeid töös lastega kasutada. Koolituse käigus käsitleme ka maski meisterdamist kui terapeutilise protsessi osa.

Kursus on praktilise suunitlusega, mistõttu ootame osalejatelt valmisolekut ka iseendaga tööd teha.

NB! Koolitusel õpitakse terapeutilisi, mitte õpetamise või kiire lahenduse pakkumise tehnikaid.

See kahepäevane kursus sobib kõigile, kes töötavad lastega või kellel on endal lapsed, ning kes soovivad saada rohkem infot mänguterapeutiliste meetodite kohta.

Sihtgrupp: mänguterapeudid, õpetajad, psühhoterapeudid, sotsiaaltöötajad, psühholoogid, lapsevanemad jt lastest hoolivad ja lastega töötavad inimesed.

Kursust viib läbi mänguterapeut Emma Moat Inglismaalt ja Sirli Kivisaar Eestist

Kursus toimub TARTUS aadressil Kalevi 108

Koolituse maht: 16 tundi

Hind: registreerudes kuni 8. septembrini on kursuse hind 139 €, registreerudes pärast 8. septembrit 152 € (sisaldab käibemaksu)

Kursus on inglise keeles tõlkega eesti keelde.

Info ja registreerimine:
merike@tervisekool.ee

Emma Moat (Inglismaa)
Emma Moat on hariduselt õpetaja, kes peale õpinguid töötas 14 aastat erinevates kirjastustes. Lõpuks mõistes, et tema tõelised oskused peituvad töötamises lastega, eriti individuaalteraapias rahutute lastega, läbis ta Inglismaa suurima mänguteraapia assotsiatsiooni (PTUK) mänguterapeudi väljaõppe. Tal on Warwicki Ülikooli BA kraad draama ja hariduse alal, praegu on omandamas praktikal põhineva mänguteraapia diplomit Mängu- ja Lapsepsühholoogia Akadeemias (Academy of Play and Child Psychology). Lisaks sellele on Emma läbinud mitmeid koolitusi psühho-neuroimmunoloogia ja psühholoogia alal. Emma on saanud lastega töötamise kogemused koolidest, kodudest ja mitmetelt koolitusseminaridelt, hetkel praktiseerib mänguterapeudina.

Sirli Kivisaar  (Eesti)
Sirli Kivisaar on mitmeid aastaid viinud läbi suhtlemistreeninguid Annely Sootsi Koolituses ja Tervisekoolis. Tema huvi suhtlemise ja inimese  mõtlemise muutmise vastu sai alguse juba Tartu Ülikoolis sotsiaaltööd õppides. Praeguseks on ta ennast pidevalt täiendanud nii välismaal kui ka kodumaal ning lisaks vägivallatu suhtlemise süvendatud õppimisele on ta lõpetanud OÜ Terviklik Mina väljaõppe hüpnoterapeudina. 2014.a. lõpetas Sirli mänguterapeudi kursuse ning tegutseb lisaks ka  mänguterapeudina. Tema täiendõpe on hõlmanud pereteraapiat ja mänguteraapiat, kehateraapiatest on ta õppinud hingamisravi ja refleksoloogiat, läbinud mitmeid kursusi suhtlemise, psühho- neuroimmunoloogia ja psühholoogia alal. On tegelnud nii rasedate, laste kui ka täiskasvanute koolitamise ja teraapiaga. Mänguterapeudina võtab Sirli vastu OÜ Via Naturale.