FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAPEUDI BAASÕPE 2018

Alates 2016. aastast on kooli täies mahus lõpetanud tervisenõustajatel toitumise alal võimalus jätkata jätkuõppega. Uus kursus alustab 8. septembril 2018. Sooviavaldus esitada Annely Sootsile: annely@tervisekool.ee

NB! Õppekavasse on 2018. aastal viidud sisse olulised muutused, mis tulenevad toitumisterapeudi kutsestandardist. FTN õpe hõlmab nii toitumisnõustaja jätkuõpet kui TOITUMISTERAPEUDI ÕPET ja õppe nimetus muutub FUNKTSIONAALSE TOITUMISTERAAPIA ALUSTEKS (baasõpe).
Toitumisterapeudi tunnistuse saamiseks on vaja omada kõrgharidust, kuid toitumisnõustaja jätkukoolituse tsüklite läbimisel seda nõuet ei ole. Õpe on nii teoreetiline kui praktiline, suurt rõhku pööratakse just juhtumianalüüsidele. Oluline on õppimise ajal pidevalt praktiseerida funktsionaalse toitumise terapeudi meeskonnas ning võtta vastu terviseprobleemidega kliente. Selle taseme lõpetanu võib töötada medistiinisüsteemis toitumisterapeudina või tunktsionaalse toitumise terapeudi meeskonnaliikmena (ta ei ole funktsionaalse toitumise terapeut). 

Õpe toimub kahel päeval kuus ning kestab 12 kuud (hind on 130 eurot kuus).
Kui sellesse õppesse tullakse pärast toitumisterapeudiõppe läbimist (alustame õppega 2018. aastal), siis on õpe 3 tsüklit lühem, aga eelnevalt tuleb läbida tervisenõustaja toitumise alal õppest detoksifikatsiooni ja toidutalumatuse 4 õppepäeva. Vaata kava siit.

Soovi korral ja kõrghariduse olemasolul saab jätkata FUNKTSIONAALSE TOITUMISE TERAPEUDI õppes, mis kestab 1,3 aastat (haigustepuhuse toitumise moodulid, superviseeritud praktika ning lõputöö).

Koolituse õpetajad on toitumisterapeudid Annely Soots, Sirli Kivisaar ja funktsionaalse toitumise nõustajad reet Saia ja Eliisa Lukk, biokeemik Tiiu Vihalemm.

Koolitus toimub Tervisekooli ruumides Tallinnas, Pirita tee 26c-33 ja Tartus, Kalevi 108, võimalus on osaleda ka gruppidena teistes Eestimaa piirkondades (Skype teel).

Õppekava 2018. aasta sügisel alustavale grupile on siin