E- Jätkuõppe LUGEMINE

Infole pääseb ligi parooliga.
[password:a

21.12.17
Ternespiim aitab sportlasel tõsta immuunsust ja parandada sportlikke tulemusi. Marit Berendson, 2017 (07.12.17)
Lehma ternespiimast ja selle kasutamisest tervistava vahendina. Väino Poikalainen
Ternespiima artikkel. Clinical applications of bovine colostrum therapy: a systematic review. Mathias Rathe, Klaus Müller, Per Torp Sangild, and Steffen Husby, 2014. International Life Sciences Institute (21.12.17)

10.11.17
Bariaatriline kirurgia, opijärsed võimalikud toitainetepuudused. Margit Kask, Tervisekooli lõputöö, 2017
Raua imendumine ja raud inimkehas (lugemist rubriigis, vitamiinid-mineraalained all)
CIRCLE K TEENINDUSJAAMADE TOIDUVALIKU ANALÜÜS JA ETTEPANEKUD. Kendra K Vaino, lõputöö 2017.
Polüfenoolidest lühike ülevaade lugemist/erinevad toitained.

17 tõendatud nippi une parandmise kohta.
Tõlge "17 Proven Tips to Sleep Better at Night" http://www.healthline.com/nutrition/17-tips-to-sleep-better. Tõlkinud Sirje Vainola (09.09.17)

vt 2 uut spordi ja valgutarbimise teemalist lugemist (09.09.17)

Q10 vitamiin Tiiu Vihalemm /loe lugemist/ vitamiinid
Autsimi toitumisteraapiast A.Kawicka jt. /loe lugemist/autism ja toidutalumatus

Toidu ja ravimite koostoimed: ülevaade. Semih Ötles, Ahmet Senturk. FOOD AND DRUG INTERACTIONS: A GENERAL REVIEW Acta Sci. Pol., Technol. Aliment. 13(1) 2014, 89-102. Tõlkis Kadri Villemson

OHUTUD Vitamiinide max annused lastele. Jelena Karjagina
Uued vitamiinide-mineraalainete normid Eesti ja Põhjamaade toitumisjuhiste alusel, sh. maksimaalsed ohutud normid täiskasvanutele.
M.Zilmer, E.Karelson, A.Rehema, K.Zilmer, U.Soomets. Inimkeha põhilised biomolekulid. Inimorganismi metabolism, Tartu 2015
     Kolesterooli biokeemia
     Lipoproteiinide metabolism

Mis on maltoos? Illi Pikk, leivatehnoloog.
Külmkuivatamine, lõputöö Evelin Viršila, 2017
Steevia, referaat Kirsika Eltmaa, 2017
Mesi. Kaire Sepp, lõputöö 2013
Mittetsöliaakiline gluteenitalumatus, lõputöö 2016, Hede Paas
Luteiin ja zeaksantiin ning silmade tervis. Kaire Tampere, lõputöö 2015
Endometrioos. Kati Lüüs-Ploomipuu, lõputöö 2015
Düsbioosi juhised, lõputöö Anu Puudersell 2013
Tervislik detoksifikatsioon, Kadri Põlderi lõputöö 2014
B12 vitamiin, Jane Maastik, lõputöö 2014
Inuliini head ja halvad küljed, Vilve Savi 2012
Ghee. Milli Kikkas, 2013
Punapeet, Galina Holmar, referaat 2014

Kehakaal
Maost möödajuhtimise operatsioon kaalu langetamiseks, Imbi Sild, lõputöö Tervisekoolis.
Setipunkti teooria, Kadri Lääne lõputöö Tervisekoolis.

„Soja - paljastades müüte“ „Soya –debunking the myths“, autor Holly Taylor Bsc. Tõlkija: Virve Sammelsaar

SPORDITEEMALINE LISALUGEMINE Vt rubriigist Sport ja toitumine.
Punapeedi dopingulaadne toime. Galina Holmar, lõputöö.

Maratonijooksjate toitumisnõustajad on Mirjam Lehismets (mirjamlehismets@gmail.com) ja Silja Paulus (silja.paulus@eesti.ee).

Valk ja sportimine. Lõputöö Alice Juurik (09.09.17)
Kõrge proteiinisisaldusega dieedi mõjud kehaehituse ja tervise indeksitele – läbilõikeline uuring jõutreeningut tegevate meeste seas
Jose Antonio, Anya Ellerbroek, Tobin Silver, Leonel Vargas ja Corey Peacock. Antonio et al. Journal of the International Society of Sports Nutrition (2016) 13:3 Ingl. k originaalartikkel. (09.09.17)

Energia tootmine, energiavajadus ja erinevad mõisted.
Energia tootmise õppematerjal, Tervisekool 2016, üle vaadatud ja täiendatud Tiiu Vihalemma poolt.

Parasiidid inimkehas,
Annely Soots 2015

TERVISLIK TOITUMINE
Terved juuksed ja toitumine, Aire Nõmm, lõputöö 2015
Uni ja toitumine, Signe Muuk, lõputöö 2013.
Vegan-dieetide mõju tervisele, 2009 artikkel, Am J of Clin Nutr.
Suhkrusõltuvus, Ann Vinnal, lõputöö 2013.
Kohvi poolt ja vastu, Sirje Hendla lõputöö 2014
Kalakasvatus ja kalade tervishoid. T. Paaver jt, Eesti Maaülikool, Veterinaarmeditsiini ja Loomakasvatuse Instituut, kalakasvatuse osakond. Tartu, 2006.

PEATÜKID RAAMATUTEST

Michael Murray and Joseph Pizzorno "Encyclopaedia of Natural Medicine". Time Warner Books, London 2012
Krooniline kandidoos
Hüpertüreoos
Hüpotüreoos
Hüpoglükeemia

P. Holford. "Optimum Nutrition for the Mind", Piatkus books, UK 2007.
Depressioon, maniakaal-depressiivne psühhoos ja skisofreenia.  Tõlge Ülle Telling.
Mälu ja vaimse tervise toetamine optimaalse toitumisega. Tõlge Kristi Nigulas.

P. Holford ja D. Colson. "Optimum Nutrition for your child´s mind!, Piatkus Books, 2008.
Laste meeleolu ja käitumise parandamine,
 tõlge Signe Miilmets

vt lisaks rubriigist lugemine/rasedus ja toitumine  Judith E Brown „Nutrition through the life cycle“ 2004 ja 2014.

P. Holford ja S. Lawson, "Optimum Nutrition before, during and after pregnancy". Piatkus Books 2004, UK.
Kuidas sünnidefektide riski täiuslikumalt vältida 5. peatükk (tõlkis Milli Kikkas)
Homotsüsteiini näit - tervisliku raseduse kvaliteedimärk, 6. peatükk (tõlkis Tuuli Org)
3 pt lisaks rubriigis lugemist / rasedus ja toitumine

[/password]